“Bizim Olana Sahip Çıkıyoruz” Gönüllülerle Plaj Temizliği

Tarsus plajında ortaya çıkan kirliliği ve atıkları temizleyerek farkındalık yaratan bir grup gönüllü plajı temizlemek için harekete geçti.

11:06:56 | 2020-07-27

 

 Haber-Foto:Elif KURTTAŞ-Yakup BONCUK

 70 kişilik gönüllü grubunun katıldığı etkinlikte, yıllardan beri atık içerisinde bulunan ve bu durumu değiştirmek için harekete geçen gönüllüler “Tarsus plajımızı eğlenirken temizliyor, temizlerken de doğanın tadını çıkarıyoruz. Sende bize katıl, Tarsus’umuzun plajındaki kirliliği birlikte temizleyelim” diyerek bir araya geldi

   Belediye Spor Kulübü antrenörleri, sporcuları ile gönüllü Tarsus’un doğa tutkunu vatandaşlarının katıldığı etkinliğe, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Seyhan Bayır, Tarsus Belediye Spor Kulübü Asbaşkanı Harun Talaş, Tarsus Belediyesi Bando ekibi katıldı.

   Tarsus Belediye Spor Kulübü ile organizasyonu yapan Azmi Erdoğan “ Biliyorsunuz ki Türkiye’nin en uzun sahillerinden birisi ama biz bunun değerini bilmiyoruz. Plajın bir kısmını temizledik umarım bir daha ki etkinlikte tamamını temizlemiş olacağız.” diyerek bizi kırmayıp etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

   Sahillerin temizliğinin önemini vurgulayan Belediye Spor Kulübü Asbaşkanı Harun Talaş “Sayın belediye başkanımız Haluk Bozdoğan’ın destekleriyle temizlik işleri, bando şefliğiyle beraber Spor Kulübünün sporcu ve hocalarıyla ayrıca, gönüllü Tarsus’un doğa tutkunu arkadaşlarımızla bugün bu sahilde temizlik yaptık. Rezil durumdaydı ve bir farkındalık yarattık, sadece farkındalıktan değil gerçekten temizlemeye çalıştık. Devam edeceğiz. Gördükçe içimiz karardı ama temizledik buradaki arkadaşlar, gelen insanlar da yardımcı oldular. Birkaç kişiyi etkileyip bundan sonra getirdikleri çöpü götüreceklerse bile bu bizim için büyük bir onurdur şereftir.” diyerek herkese teşekkür etti.

   Tarsus Belediye Spor Voleybol Antrenörü Hasan Baykara, insanların daha duyarlı olması gerektiğini belirterek “ Harun Talaş nezaretinde bugün Belediye Spor Kulübü ailesi olarak Adanalıoğlu sahilinde kızlarımızla temizlik ekibine katıldık. Keyif alıyoruz yaptığımız işten. Ama insanımız biraz daha duyarlı olursa bizler mutlu oluruz çünkü gerçekten çok güzel bir sahile sahibiz. Sadece vatandaşlarımızdan ricamız getirdikleri eşyaları kendileri götürmeleri. Biz ama olsun onlar yerine topladık çünkü sahillerimiz bizim için değerli. İnşallah bu sahillerimizi uzun yıllar boyunca temiz bir şekilde koruruz.” ifadelerini kullandı.

   Öğlene kadar süren etkinlikte Tarsus Plajı ile Adanalıoğlu sahillerindeki atıklar ve çöpler temizlenirken, bando ekibinin çaldığı şarkılarla eğlenerek etkinlik sona erdi.

 
ETİKET :  Tarsus plajı adanalıoğlu temizlik fakındalık tarsus belediye spor azmi erdoğan plaj temizliği

Tümü