36 YILIDIR BU İŞİ YAPIYORLAR

MERSİN Tarsus İlçesinde 36 yıldır sanayi bölgesinde Faaliyet gösteren meşhur ayrancı hacı dayının Bol tuzlu, buz gibi ayranı yanında da Tarsus'un meşhur kazan simidi ile siz sevgili dostlarını bekliyor

10:43:59 | 2020-03-11

MERSİN Tarsus İlçesinde 36 yıldır sanayi bölgesinde Faaliyet gösteren meşhur ayrancı hacı dayının Bol tuzlu, buz gibi ayranı yanında da Tarsus'un meşhur kazan simidi ile siz sevgili dostlarını bekliyor.

 

Haber / Özcan ASLAN

 

Kültürel değerleriyle öne çıkan, yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Tarsus, lezzet severlere aperatif olarak sunulan Simit Ayran, büyük ilgi görüyor

 

Tarsus`un en meşhur ayrancısı Hacı Karabulut, ve oğlu ile birlikte Tarsus yeni sanayi bölgesinde seyyar arabasıyla doğal ortamda meşhur ayranını İnek sütü süzme yoğurttan buz gibi Ayran yaparak kendine has bir tarzı olduğunu dile getirdi.

 

MERSİN’İN Tarsus ilçesinde yaşayan Hacı Karabulut, simit ayran satarak geçimini sağlıyor Ayrancı Hacı 36 yıldan bu yana simit- ayran sattığını, kendisinin de çocuklarına destek olduğunu anlattı. Çocuklarının iyi eğitim alarak, ülkesine milletine faydalı birer birey olmaları için çalışmaya devam edeceklerini belirten karabulut, "Çocuklarımızın eğitimi ve geçimimiz için ayran simit satıyoruz. Çocuklarım da eğitimlerini canla başla sürdürüyorlar. 
ETİKET :  TARSUS MEŞHUR AYRANCI HACI DAYI SİMİT

Tümü